ایسنا/ کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قم گفت: در روز سه شنبه، شدت بارش باران در قم افزایش می یابد.

سعید اسماعیلی با اشاره به وضعیت هوای قم عنوان کرد:هم اکنون دمای هوا 11 درجه بالای صفر است و در سطح استان قم،بارش شدید باران را شاهد هستیم.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قم افزود: به تناوب بارش زیادی در قم به وقوع می پیوندد و این بارش باران تا ساعت 7 عصر ادامه دارد اما از ساعت 7 تا 12 شب وقفه ای در بارش باران در قم اتفاق می افتد.

وی اظهار کرد: باز شدن هوا و قطع باران در قم فریب دهنده است و در روز سه شنبه، شدت بارش باران در قم افزایش می یابد و شهروندان و مسافران باید از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

اسماعیلی بیان کرد: فردا در قم بارش های شدیدی در راه است و میزان بارش، بیشتر از امروز خواهد بود و احتمال سیل و سیلاب در قم وجود دارد و در حال حاضر نیز با اخطارهای لازم خودروها از محوطه رودخانه قم خارج شد.

وی گفت: از سفر به ارتفاعات و مناطق کوهستانی قم به شدت پرهیز شود به ویژه در ارتفاعات احتمال رعد و برق و تگرگ وجود دارد که این وضعیت در اطراف دستجرد و کهک پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قم عنوان کرد: به دلیل اینکه کاهش دمای هوا در این دو روز وجود ندارد بسیاری از افراد تصور می کنند فرصت خوبی برای سفر دارند در حالی که به علت بارش های تند و برف خیس به میزان روان آب ها افزوده می شود و احتمال سیلاب را بالا می برد.

وی اظهار کرد:بارش باران تا فردا عصر ادامه دارد و از روز چهارشنبه 7 فروردین نیز وزش تند باد در راه است که تا 70 کیلومتر در ساعت سرعت دارد.

وی در پایان متذکر شد:مسافران از استقرار در حاشیه رودخانه جدا خودداری کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99