فارس/رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام گفت: امشب بارش‌ها در سطح استان تضعیف می‌شود و از فردا صبح شاهد تشدید بارش‌ها خواهیم بود.
مجتبی میهن‌پرست رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام، عصر امروز گفت: بارش‌ها در شهرستان آبدانان از مهر 97 تا 5 فروردین سال جاری نسبت به سال گذشته 254 درصد و نسبت به بلند مدت 124 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: این میزان در شهرستان دره شهر 183 درصد نسبت به سال گذشته و 103 درصد نسبت به بلند مدت رشد داشته است.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام با بیان اینکه فردا از سرعت باد در مناطق مختلف استان کاسته می‌شود، افزود: با توجه به اینکه احتمال وقوع صاعقه و تگرگ در اکثر مناطق وجود دارد، از گردشگران و عشایر تقاضا می‌شود از قرار گرفتن در مناطق مرتفع خودداری کنند.
وی با اشاره به اینکه امشب بارش‌ها در سطح استان تضعیف می‌شود و از فردا صبح شاهد تشدید بارش‌ها خواهیم بود، بیان کرد: این بارش‌ها در حوزه شمالی استان سبب آب‌گرفتگی معابر و در حوزه جنوب علاوه بر آب‌گرفتگی، احتمال وقوع سیلاب را به دنبال دارد.
میهن پرست ادامه داد: با توجه به تشدید بارش‌ها از فردا صبح از گردشگران تقاضا می‌شود در کنار رودخانه‌ها اتراق نکنند و با توجه به احتمال وزش باد، از محکم شدن چادرها اطمینان حاصل نمایند.
وی تصریح کرد: از هم استانی‌های عزیز تقاضا می‌شود جهت جلوگیری از وقوع هر حادثه ناگوار به توصیه‌هایی که توسط مسوولین ذی‌ربط داده می‌شود توجه کنند.
وی در پایان اذعان داشت: همچنین از رانندگان تقاضا می‌شود با توجه به بارش‌ها و لیز بودن راه‌های مواصلاتی با سرعت مطمئنه تردد کرده و سیستم روشنایی و گرمایی خودرو را قبل از حرکت چک کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a