باشگاه خبرنگاران/رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: با توجه به ورود سامانه فعال بارشی به استان و فعالیت آن از روز جاری تا پنجشنبه و همچنین بدلیل پتانسیل بالای بارندگی سامانه مذکور و پر شدن مخازن اکثر سد‌های استان، وقوع سیل در اراضی بالادست و پایین دست و حاشیه رودخانه‌های منتج به این سد‌ها دور از انتظار نیست.
خالد جعفری افزود: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها علاوه بر شرکت و حضور فعال در جلسات ستاد مدیریت بحران شهرستان، با قید فوریت به کلیه بهره برداران مجاور رودخانه‌های پایین دست و بالا دست سد‌ها به ویژه صاحبان واحد‌های پرورش ماهی، باغداران و زارعین منطقه، اعلام هشدار نمایند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اذعان داشت:کشاورزان نسبت به رعایت موارد ایمنی و عدم استقرار ادوات و امکانات کشاورزی در حریم و بستر رودخانه‌ها اقدام نمایند.
وی یادآور شد: در صورت وقوع هر گونه حادثه احتمالی وبروزخسارت به زیر بخش‌های مختلف کشاورزی، ضمن اطلاع رسانی سریع از هر طریق ممکن، گزارش خسارات وارده را طبق فرم‌های مربوطه تکمیل و جهت ارائه به مراجع ذیصلاح، سریعاً به این معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان ارسال نمایید.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34