باشگاه خبرنگاران/ استاندار اردبیل گفت: ۴۵ هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین امسال به بهره برداری رسیده و وارد چرخه آبیاری مدرن می‌شود.
اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل امروز در دیدار نوروزی مسوولان استان با نماینده ولی فقیه در استان در دفتر امام جمعه اردبیل افزود: با بهره برداری از این اراضی شاهد رشد و شکوفایی و رونق تولید در استان خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در بخش کشاورزی در سال جاری تحول چشمگیری ایجاد خواهد شد بطوری که یک میلیون تن به محصولات تولیدی استان اضافه خواهد شد.
استاندار اردبیل گفت: احداث گلخانه در این استان با هدف اشتغال زایی و رونق تولید در دستور کار قرار گرفته و کاشت ۷۰۰ هکتار گلخانه برنامه ریزی شده که ۳۰۰ هکتار آن امسال به بهره برداری خواهد رسید.
بهنام جو بیان کرد: تا سال ۱۴۰۰، دو هزار هکتار گلخانه در مناطق مختلف استان کشت خواهد شد که بیشترین آن مربوط به منطقه شمال استان است.
وی با بیان اینکه در بخش صنعت هم شاهد شکوفایی دراستان خواهیم بود، افزود: صنایع بسیار بزرگی در سال جاری اعم از فاز‌های تکمیلی کارخانه شیرآلات قهرمان، کامیون سازی مشگین شهر و پتروشیمی اردبیل به بهره برداری خواهد رسید.
استاندار اردبیل ادامه داد: در بخش گردشگری چند پیست جدید به بهره برداری می‌رسد.
بهنام جو افزود: امسال برای رونق پزشکی آبدرمانی، پزشکانی از استان برای فراگیری دوره تخصصی به ترکیه اعزام و بعد از طی دوره در مراکز آبدرمانی مستقر خواهند شد.
وی با بیان اینکه مدیران باید جهادی کار کنند، افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نامگذاری کرده اند که برای تحقق آن مدیران دستگاه‌های اجرایی باید جهادی کار کرده و برای رونق تولید و اشتغال اهتمام جدی داشته باشند.
استاندار اردبیل اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در جذب و جلب سرمایه گذاران تلاش کنند تا شاهد رونق تولید و اشتغال در استان باشیم.
بهنام جو گفت: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید بروکراسی را کاهش دهند تا سرمایه گذاران با اشتیاق کامل به سرمایه گذاری مبادرت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253