باشگاه خبرنگاران/ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نسبت به احتمال سرمازدگی باغات زردآلو، آلوچه و بادام هشدار داد.
محرم عدلی، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: بر اساس گزارش های سازمان هواشناسی در روزهای ششم و هفتم فروردین ماه سالجاری درجه دمای هوا در شهرستانهای اردبیل ، مشکین شهر و خلخال کاهش خواهد یافت و احتمال خسارت سرمازدگی به درختان زردآلو ، آلوچه و بادام وجود دارد.
وی از باغدران خواست با نصب دما سنج مناسب در سطح باغات خود ، درجه حرارت را به صورت مرتب رصد کنند و در صورتی که درجه حرارت به منهای دو درجه سانتی گراد کاهش یابد ، حتماً سیستم گرمایشی باغات خود را فعال کنند.
عدلی تصریح کرد: در صورتی که باغات مجهز به این سیستم گرمایشی نیست ، باغداران باید در زمان احتمال کاهش دمای هوا به زیر صفر درجه ، از ساعت 2 بامداد تا 6 صبح بامداد اقدام به سوزاندن خرده چوبها و کلش و ... در محوطه باغات خود کنند تا دمای محیط متعادل شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: خوشبختانه در زمان حاضر به غیر از درختان بادام ، زردآلو و آلوچه ، بقیه درختان مثمره در سطح استان همچنان در خواب زمستانی بسر می برند و فعلا خطر سرمازدگی آنها را تهدید نمی کند .


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253