باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس آباد از افزایش ۱۰ درصدی مسافران نوروزی در شهرستان پارس آباد خبر داد.
علیرضا ارژنگی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس آباد افزود: امسال مسافران نوروزی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۰ درصدی داشته و پیش بینی می‌شود تا ۱۶ فروردین ۳۰ الی ۴۰ درصد مسافران نوروزی افزایش یابد.
وی اضافه کرد: دشت مغان دارای قابلیت و ظرفیت مناسب گردشگری است که می‌تواند در روز‌های عید بیشترین درصد از مسافران نوروزی را به خود اختصاص دهد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس آباد با اشاره به ارائه خدمات مناسب به گردشگران نوروزی افزود: طبیعت بکر و زیبا، مناطق دیدنی و تاریخی شهرستان مرزی پارس آباد مغان آماده استقبال از مسافران و گردشگران بوده و هماهنگی‌های لازم با تمامی کمیته‌های ستاد خدمات نوروزی ۹۸ انجام شده است.
ارژنگی اضافه کرد: این شهرستان با قرار گرفتن در کنار رود زیبا و دیدنی ارس و همچنین هم مرزی با کشور آذربایجان می‌تواند گردشگران را شیفته خود بکند.
وی با اشاره به قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری و طبیعت زیبا و بکر این شهرستان گفت: قلعه باستانی و تاریخی اولتان قالاسی ساحل زیبا و دیدنی رود پر آب ارس، منطقه نمونه گردشگری دوست کندی پارس آباد، منطقه نمونه گردشگری تپراق کندی پارس آباد (تپه نادری و سد میل مغان و تالاب سد میل و مغان در اصلاندوز) منطقه نمونه گردشگری دریاچه شهرک آیت الله غفاری مغان، مزارع مکانیزه و دیدنی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس، از جمله قابلیت‌های گردشگری شهرستان پارس آباد مغان است.
شهرستان مرزی پارس آباد مغان در شمال غرب کشور و شمالی‌ترین نقطه استان اردبیل با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان بوده و یکی از قطب‌های بزرگ کشاورزی، اقتصادی، دامی و باغی کشور محسوب می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253