ایرنا/طغیان نهرها در بخش اروندکنار آبادان ناشی از افزایش کم سابقه حجم آب رودخانه اروندرود در روز دوشنبه موجب آبگرفتگی منازل شهری و روستایی در این منطقه شده است.
ورود جریان آب ناشی از سیل عراق به اروندرود، رهاسازی آب سدها در بالادست کارون به صورت سیلابی موجب افزایش حجم آب رودخانه مرزی اروندرود در بخش اروندکنار آبادان و آبگرفتگی معابر و نیز منازل شهری و روستایی شده است.
گروه های جهادی برای کمک رسانی در اروندکنار وارد عمل شدند
بخشدار اروندکنار آبادان دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت:در پی نفوذ آب و نیز گل و لای به منازل شهر اروندکنار و تعدادی از روستاهای منطقه گروه های جهادی برای کمک به مردم وارد عمل شده اند.
ادیب مهاوی افزود: گروه های جهادی در مناطق شهری و روستایی در حال احداث سد و بند در اطراف خانه های مردم هستند.
وی از نفوذ آب به منازل روستایی در روستاهای حمید و بچاچره و نهر حد در منطقه شهری اروندکنار خبر داد و گفت:در مناطق شهری شهرداری در حال ایجاد سد و بندهای جدید و محکم کردن حاشیه انهار است تا مانع نفوذ آب به منازل شود.
بالا آمدن سطح آب رودخانه اروند همراه با مد کامل دریا باعث نفوذ آب و شکسته شدن برخی از سیل بندهای شهر و روستاهای اروندکنار شد.
اروندکنار در 45 کیلومتری آبادان و رو به روی شهر فاو عراق قرار دارد.
13 نهر در شهر اروندکنار و بیش از 25 نهر منشعب از اروند رود در روستاهای اروندکنار وجود دارد .
آبیاری نخلستان های اروند کنار به وسیله این انهار انجام می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335