ایرنا/مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب معاونت مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به ورود اولین موج سیلاب به سدهای خوزستان گفت: در حال حاضر خروجی از سدهای خوزستان منطبق با تاب آوری و دبی ایمن عبوری رودخانه ها تنظیم شده است.
داریوش بهارلویی شامگاه دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: موج اولیه هم اکنون وارد سدهای کرخه، دز و کارون شده و مخازن آنها را به حالت سیلابی درآورده، همچنین تا 24 ساعت آینده نخستین موج سیلابی وارد سد مارون نیز می شود؛ که با توجه به تمهیدات و ظرفیت سازی انجام شده در مخازن سدها امیدواریم که موج اولیه سیلاب ها تعدیل شود.
وی افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی طی بارش های اخیر حجم ورودی به سدهای استان در همه حوضه های آبریز افزایش چشمگیری یافته و به شرایط سیلابی می رسد، بر همین اساس اعلام آماده باش و اطلاع رسانی صورت گرفته و تمهیداتی اندیشیده شده است.
به گفته وی بر اساس پیش بینی های قبلی، ظرفیت سازی برای کنترل سیلاب های بهاره از زمستان گذشته آغاز شده بود.
وی اظهار داشت: بیشترین سیلاب ورودی در حوضه دز و کرخه بوده که پیک آن در حوضه دز در حدود 3 هزار مترمکعب برثانیه و در حوضه کرخه 2 هزار و 500 مترمکعب برثانیه بوده است.
بهارلویی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی در هفته آینده افزود: سیلاب سنگینی که اکنون در خوزستان و استان های بالادست جریان دارد، باعث می شود که ظرفیت سدهای استان پر شود که این مساله می تواند در زمان وقوع سیلاب بعدی نگران کننده باشد، البته با توجه به احتمال محقق نشدن بارندگی هفته آینده، قضاوت درباره وضعیت سیلاب آینده زود است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335