شبکه خبر/سازمان هواشناسی درباره سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، فارس، اصفهان، غرب یزد، غرب کرمان، قم، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، قزوین و البرز هشدار داد.

ساکنان استان تهران نیز باید کاملا مراقب سیلاب و طغیان رودخانه‌ها باشند. مسئولان همه استان ها در آماده باش کامل به سر می برند. به هموطنان توصیه شده از هر گونه مسافرت جاده ای خودداری کنند.
موج اولیه سیلاب وارد سدهای خوزستان شد. در حال حاضر خروجی از سدهای خوزستان منطبق با تاب آوری و دبی ایمن عبوری رودخانه ها تنظیم شده است. بیشترین سیلاب ورودی، در حوضه دز و کرخه بوده است. مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب خوزستان گفت: آبگرفتگی هایی که تاکنون در برخی مناطق استان اتفاق افتاده ناشی از افزایش خروجی سدها نبوده بلکه به دلیل بارندگی است.
طغیان نهرها در بخش اروندکنار آبادان موجب آبگرفتگی منازل شهری و روستایی در این منطقه شده است. بخشدار اروندکنار گفت:در پی نفوذ آب و نیز گل و لای به منازل شهر اروندکنار و تعدادی از روستاهای منطقه گروه های جهادی برای کمک به مردم وارد عمل شده اند.
سیلاب در جنوب کرمان خساراتی به زیرساخت ها وارد کرد. بیشترین خسارت وارد شده، به راه های روستایی پنج شهرستان قلعه گنج، جیرفت، رودبار جنوب، عنبرآباد و فاریاب است.
محورهای « دلگان ـ زهکلوت»، «بزمان ـ دلگان»، «ایرانشهر ـ خیرآباد» و «ایرانشهر ـ مهرستان» در سیستان و بلوچستان به علت طغیان رودخانه های محلی مسدود است.
سیلاب موجب آبگرفتگی واحدهای مسکونی در چند شهر استان اصفهان شد. سیلاب به برخی واحدهای مسکونی در شهرهای تیران و کرون، سمیرم و روستاهای فریدونشهر آسیب زد. 30 مسافر که در سیلاب منطقه انارک گرفتار شدند با کمک نیروی های جمعیت هلال احمر نجات یافتند.
در استان چهار محال و بختیاری، آب بیشتر رودخانه های استان افزایش یافته و طغیان کرده است. سیل خسارت هایی به برخی شهرهای استان از جمله کوهرنگ وارد کرده است.
بر اثر سیل در ازگله استان کرمانشاه پل ارتباطی شهرستان‌های ثلاث باباجانی و سرپل‌ذهاب تخریب شد.
جاده سراسری خرم آباد ـ پلدختر به اندیمشک قطع شده است و رفت و آمد از طریق جاده خرم زال امکان پذیر است.
فرماندار پلدختر گفت: اهالی روستا‎های حاشیه رودخانه کشکان منازل خود را ترک کنند.