تسنیم/رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به میزان خسارت وارد شده به مزارع و باغات استان زنجان در بارشهای اخیر گفت: در این بارشها به ۳۱۰ هکتار از محصولات زراعی و باغی استان زنجان خسارت وارد شد.
حسین جعفری یکشنبه شب در جلسه شورای ستاد بحران استان زنجان با اشاره به خسارت بارشهای اخیر به محصولات زراعی باغی در استان زنجان اظهار داشت: 310 هکتار از محصولات زراعی و باغی استان زنجان خسارت وارد شده است.
وی با بیان اینکه 5 هکتار از این میزان خسارت محصولات باغی بوده است بیان کرد: 305 هکتار نیز محصولات باغی بوده که در این بارشها خسارت دیدند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خاطر نشان کرد: به عمده محصولاتی که در این بارشهای اخیر در استان زنجان خسارت وارد شد گندم بود و مابقی نیز محصولات سیر، کلزا و کرسف و غیره بودند.
وی بیان کرد: در مجموع خسارتی که به محصولات زراعی و باغی در استان زنجان وارد شده از لحاظ ریالی 840 میلیون تومان بود.
بیشتر بخوانید
جعفری همچنین با اشاره به خسارتهای وارد شده به زیرساختهای کشاورزی از جمله چاه‌های آب و تاسیسات کشاورزی عنوان کرد: در این بخش نیز 5 مورد خسارت به چاه و قناتها و پروژه‌های لوله‌گذاری آب داشتیم که آمار آنها جمع بندی شده است.
وی با اشاره به اینکه در بخش دام در مناطق روستایی نیز خسارتهایی داشتیم عنوان کرد: تلفاتی که در این بخش داشتیم یک مورد دام سنگین و 542 راس دام سبک بود که در اثر تخریب واحد دامی در مناطق روستایی تلف شدند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خاطر نشان کرد: تلفاتی که در بخش دام داشتیم بررسی شده و میزان خسارتها در حدود یک میلیارد تومان برآورد شده است.
وی با اشاره به اینکه 12 هزار و 163 واحد دامی در استان زنجان تخریب شده و این آمار هنوز قطعی نشده و در حال بررسی است بیان کرد: با فرمانداران شهرستانها در حال بررسی موضوع و اعلام نهایی تعداد واحدهای دامی خسارت دیده و تخریب شده هستیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd