تسنیم/ شاهرخ کناری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از دو هزار روستا دارد و میانگین جمعیت روستایی آن بالای 46 درصد است.
وی با بیان اینکه در بارش‌های اخیر میزان بارش در شهرستان مرکز استان در برخی ایستگاه‌ها به یک هزار و 400 میلی متر رسید، افزود: در حوادث اخیر، حضور و دغدغه مسئولان استانی، مردم و دهیاران برای مدیریت بحران موثر بوده است.
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: با وجود میزان بی سابقه بارش‌ها، مدیریت آگاهانه در حوادث اخیر سبب شد خسارت‌های جانی و مالی به حداقل ممکن برسد.
کناری عنوان کرد: در سیل‌های اخیر، 15 سورتی پرواز توسط هلال احمر و هوانیروز در شهرستان بویراحمد با هدف خدمات‌رسانی به روستاهای سیل‌زده انجام شد.
وی بیان کرد: در حوادث اخیر، برخی روستاها از جمله آبیدک زیلایی را سیل با خاک یکسان کرد و 200 راس دام متعلق به اهالی این روستا تلف شد.
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: برخی روستاهای این شهرستان در معرض خطر رانش قرار دارند که باید هر چه سریع‌تر جابجا شوند.
کناری ابراز کرد: در این حوادث، 30 کیلومتر جاده دسترسی به اراضی کشاورزی تخریب شد و یک هزار و 600 واحد مسکونی در شهرستان بویراحمد نیازمند بازسازی و تعمیر است.
وی با اشاره به اینکه 500 روستا در روزهای اولیه سیل آنتن تلفن همراه نداشت، ادامه داد: سیل در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، شیلات و راهسازی خسارات فراوانی به شهرستان بویراحمد وارد کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277