آخرین خبر/ پریسا جوادی هوگوپوش قائمشهری وزن ۵۷ تنها نماینده مازندران در رقابت های جهانی منچستر خواهد بود.
بیست و چهارمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از ۲۵ لغایت ۲۹ اردیبهشت ماه به میزبانی انگلستان در منچستر برگزار خواهد شد.
دختران ملی‌پوش تکواندو ایران که برای حضور در این میدان بزرگ مهیا می‌شوند، به منظور آمادگی هرچه بیشتر به مدت ۸ روز اردوی مشترکی را در صربستان پشت سر گذاشته بودند و در نهایت کادر فنی تیم ملی اسامی ۶ هوگوپوش برای حضور در منچستر را مشخص کردند که از مازندران پریسا جوادی در منچستر حضور خواهد یافت .
زهرا شیدایی که دیگر مازنی حاضر در اردوی صربستان بوده در عین ناباوری از فهرست نهایی تیم ملی برای حضور در جهانی منچستر خط خورد. کمتر کسی تصور می کرد که شیدایی با توجه به عملکرد خوبی که در سال گذشته در مسابقات مختلف پشت سر گذاشته بود، از فهرست نهایی خط بخورد.
شیدایی در حالی از ترکیب نهایی کنار گذاشته شد که تکواندوکار جویباری و مدعی حضور در رقابت های جهانی همراه با تیم ملی تکواندوی بانوان ایران در اردوی صربستان در یک مسابقه بین المللی هم شرکت کرد و با پیروزی مقابل حریفان خود مدال طلا را به دست آورد تا انگیزه های بالای خود را برای حضور در جهانی منچستر به همگان نشان دهد ولی شرایط به گونه ای پیش رفت تا وی از حضور در این رویداد مهم محروم شود تا تنها امید مازندران به پریسا جوادی باشد.
بر اساس اعلام سایت رسمی فدراسیون تکواندو مهلا مؤمن زاده در وزن ۴۶- کیلوگرم، ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم، پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم، یلدا ولی نژاد در وزن ۶۲- کیلوگرم، کیمیا همتی در وزن ۶۷- کیلوگرم و اکرم خدابنده در وزن ۷۳- کیلوگرم با نظر سرمربی تیم ملی به این مسابقات اعزام خواهند شد.
نکته مهم در مورد این لیست اینکه مؤمن زاده در حالی برای حضور در وزن اول به ترکیب اصلی تیم ملی رسید که در یک سال گذشته شرایط فنی مناسبی نداشته است. وی بعد از حذف از المپیک جوانان، در مسابقات مختلف داخلی نیز برابر رقبای خود بازنده بوده و در حالی که حضورش در اردوی تیم ملی نیز جای تعجب داشت، به ترکیب ثابت تیم ملی هم رسید تا حضور در رقابت‌های جهانی را تجربه کند. چالش دیگر این انتخاب وزن بالای این تکواندوکار است. وی برای رسیدن به وزن ۴۶- کیلوگرم باید حداقل ۵ کیلوگرم وزن کم کند.
گفتنی است؛ مسابقات قهرمانی جهان G۱۲ است و به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ و کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9