ایکنا/ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: میز آموزش و پرورش هم در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ایجاد و در تعامل جدی‌تر با آموزش و پرورش، نظریه آیت‌الله جوادی آملی در بحث علم دینی انتخاب شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجف لکزایی، رئیس شورای سیاست گذاری همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش در نشست خبری این همایش گفت: سابقه اصلی این همایش به ده سال قبل باز می‌گردد؛ مقام معظم رهبری در دیداری در جمع مؤلفان آموزش و پرورش فرموده بودند که سراغ حوزه بروید و برای تألیف کتب از نظریه علم دینی معتبری استفاده کنید.

وی افزود: کارهایی در آن دوره شروع شد، ولی به نظر رسید که نظر مقام معظم رهبری محقق نشده است؛ لذا در دوره جدید مجدداً سراغ این بحث رفتیم و کار به پژوهشکده فلسفه و کلام سپرده شد و میز آموزش و پرورش هم در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ایجاد و در تعامل جدی‌تر با آموزش و پرورش، نظریه آیت‌الله جوادی آملی در بحث علم دینی انتخاب شد.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان کرد: پیرامون این نظریه، مباحث و نقدهای مختلفی ایجاد شد و نظریات دیگری نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در نهایت همایش روز ۵ اردیبهشت ماه همایش برگزار می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی