تسنیم/ نائب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۰۰ هزار واحد تولیدی کشور ۲۰۰ هزار شغل تضمینی ایجاد می‌کند.
مجتبی صفایی با اشاره به اینکه دو سال پیش نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال و در آن وضعیت صنوف تولیدی کشور تبیین شد اظهار داشت: سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد و از این تعداد بیش از 600 هزار واحد تولیدی هستند که در شرایط تحریم کمک حال صنعت بوده‌اند.
وی افزود: در نامه ارسال شده به معاون اول رئیس جمهور درخواست شد به 100 هزار واحد 100 میلیون تومان به عنوان سرمایه در گردش پرداخت شود و تضمین داده شد به ازای هر 100 میلیون تومان یک شغل تضمینی ایجاد شود اما هنوز بعد از دو سال هیچ اقدامی انجام نشده است.
صفایی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان رونق تولید گفت: چنانچه این منابع به 20 هزار میلیارد تومان برسد یعنی به هر واحد 200 میلیون تومان پرداخت شود تضمین می‌شود 200 هزار شغل در این شرایط تحریم ایجاد شود.
نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های صنفی در کشور بازرسی است عنوان کرد: براساس قانون یک سوم جرائم صنوف این موضوع باید به اتاق اصناف عودت داده شود اما تاکنون انجام نشده است.
وی افزود: در بودجه 98 برای نخستین بار سه میلیارد تومان برای این مطالبات پیش‌بینی شده است که البته برای وصول و تخصیص این مبلغ باید تلاش مضاعفی از سوی وزارتخانه انجام شود.
صفایی بیان کرد: صنوف تولیدی مشاغل مزیت‌دار محسوب می‌شوند و انعطاف‌پذیری آن‌ها بهتر و بیشتر از حوزه صنعت است اما به آن‌ها توجهی نمی‌شود.
وی با بیان اینکه نوعی بی‌انضباطی در حوزه تنظیم بازار کشور وجود دارد عنوان کرد: یکی از مصوباتی که مشکلاتی را ایجاد کرده این است که 1000 تن سهمیه شکر استان کرمانشاه از ارومیه وارد و 1000 تن سهمیه آذربایجان غربی از کارخانه‌های استان کرمانشاه تأمین می‌شود و این موضوع باید مدیریت شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :