تسنیم/ مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: پرواز حجاج استانهای کرمانشاه، ایلام و همدان از طریق فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه انجام می‌شود.
حامد دارابی با اشاره به اینکه برای حج تمتع امسال 900 نفر از استان کرمانشاه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، اظهار داشت: برای هر یک از زائران باید 12 دوره آموزشی برگزار شود.
دارابی افزود: هفت کاروان از استان کرمانشاه، یک کاروان 135 نفره از استان ایلام و یک کاروان 85 نفره از استان همدان از فرودگاه کرمانشاه اعزام سرزمین وحی می‌شوند و پروازهای حج تمتع امسال در طی دو روز انجام خواهد شد.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سال گذشته هزینه اعزام زائران استان به حج تمتع 16 میلیون و 500 هزار تومان بود عنوان کرد: در استان کرمانشاه سقف هزینه اعزام‌ها 24 میلیون تومان است.
دارابی با اشاره به اینکه این اعزام‌ها در قالب هفت کاروان شامل سه کاروان اهل سنت و چهار کاروان تشیع انجام می‌شود اظهار کرد: تعداد زائران شیعه 500 نفر و اهل سنت نیز 400 نفر اعلام شده است و امسال شاهد افزایش ظرفیتهای اعزام به حج تمتع هستیم.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه بیان کرد: با تلاش مسئولان اسکان سازمان حج و زیارت ظرفیت مسکن بیشتری متناسب با شأن زائران جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است.
وی با اشاره به متولیان کاروانهای حج استان کرمانشاه عنوان کرد: در استان کرمانشاه سعید کریمی‌خو متولی کاروان 160 نفره تشیع از شهر کرمانشاه با آدرس شرکت شجره ابیار علی(ع) واقع در خیابان ناصری و هزینه 247 میلیون و 177 هزار ریال، محمود قدمی متولی کاروان 160 نفره تشیع از شهر کرمانشاه با آدرس دفتر زیارتی نور قباء واقع در شهرک الهیه و هزینه سفر 247 میلیون و 177 هزار ریال، الله‌مراد روزگرد متولی کاروان 135 نفره اهل تشیع از شهر کرمانشاه با آدرس دفتر زیارتی بالاتر از سالن ورزشی ولایت و هزینه سفر 247 میلیون و 177 هزار ریال و سید جواد میرعباسی متولی کاروان 85 نفره تشیع از شهرستان کنگاور با آدرس دفتر زیارتی انوار البقیع واقع در خیابان امام خمینی(ره) و هزینه 247 میلیون و 177 هزار ریال خواهند بود.
دارابی افزود: مصطفی حسینی متولی کاروان 160 نفره اهل سنت از شهر کرمانشاه با آدرس دفتر زیارتی نسیم یاس واقع در میدان آزادی و روبه‌روی بقعه سیده فاطمه و هزینه سفر 230 میلیون و 377 هزار ریال، مجتبی عظیمی متولی کاروان 135 نفره اهل سنت از شهرستان جوانرود با آدرس دفتر زیارتی نور کوثر مدینه و هزینه 225 میلیون و 711 هزار ریال، حمید زردوئی متولی کاروان 160 نفره اهل سنت از شهرستان روانسر با آدرس دفتر زیارتی سراب، خیابان امام خمینی(ره)، کوچه هلال و هزینه 233 میلیون و 177 هزار ریال هستند.
مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه گفت: همچنین 1200 زائر کرمانشاهی در قالب 32 کاروان از تاریخ 24 اسفندماه سال 97 تا 8 فروردین سال 98 به عتبات عالیات اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه زائران در نوروز با هزینه یک میلیون و 900 هزار تا دو میلیون به عتبات اعزام شدند عنوان کرد: از این به بعد تا قبل از ماه رمضان اعزام زائران با هزینه یک میلیون و 300 هزار تا یک میلیون و 600 هزار انجام خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :