مهر/فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: طی چند عملیات جداگانه در شهرهای بانه، سقز و دیگر شهرهای سطح استان حدود ۱۷ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ضبط شد.
سردار علی آزادی اظهار داشت: اولین مرحله طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالای ممنوعه با بسیج کلیه امکانات و نیروهای پلیس آگاهی به مدت یک روز در سطح استان به مرحله اجرا گذاشته شد.
وی هدف از اجرای این طرح را افزایش ضریب امنیتی در استان و ناامن کردن محیط برای قاچاقچیان کالا عنوان کرد و افزود: با تلاش مأموران در این عملیات بیش از دو هزار ثوب البسه قاچاق، ۴۵۰ دستگاه لوازم خانگی و بیش از چهار هزار لیتر انواع سوخت قاچاق کشف شد.
فرماندهی انتظامی استان کردستان کشف ۱۶ تن آرد، ۸۰۰ کیلوگرم مغز گردو و ۷۵ دستگاه گوشی تلفن هوشمند قاچاق را از دیگر موفقیت‌های کارکنان در این طرح دانست و ادامه داد: در همین راستا بیش از چهار هزار قلم اقلام ممنوعه و انواع مواد دخانی قاچاق نیز کشف شد.
سردار آزادی با اشاره به اینکه ارزش کالای کشف شده در این عملیات بیش از ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، یادآور شد: در این عملیات هشت دستگاه خودرو توقیف و ۹ نفر از عوامل توزیع قاچاق کالا دستگیر و برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف بیش از چهار میلیارد ریال قطعات یدکی قاچاق خودرو در شهرستان بانه خبرداد و بیان کرد: مأموران ایست و بازرسی شهید غلام اللهی شهرستان بانه در ادامه اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا و تشدید اقدامات کنترلی در محور بانه – سقز به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.
فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: با هماهنگی مقام قضائی و در بازرسی از خودروی مذکور ۱۲۲ کارتن حاوی ۴۲۸ عدد انواع قطعات یدکی خودروی خارجی قاچاق که به مقصد پایتخت بارگیری شده بود، کشف شد.
سردار آزادی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بیش از چهار میلیارد ریال برآورد کرده اند، افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر که به همراه پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شد.
وی در ادامه سخنان خود از کشف ۷۶ دستگاه انواع تلفن همراه قاچاق به ارزش سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان سقز خبرداد و اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان سقز در اجرای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا و حین کنترل خودروهای عبوری در محور سقز به دیواندره به یک دستگاه خودروی سواری ام وی ام مشکوک و آن را متوقف کردند.
فرماندهی انتظامی استان کردستان ادامه داد: با هماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از این خودرو ۷۶ دستگاه انواع گوشی تلفن همراه قاچاق کشف شد.
سردار آزادی با بیان اینکه کارشناسان ارزش این تعداد گوشی را بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، یادآور شد: در همین رابطه یک نفر دستگیر و به همراه پرونده تحویل مراجع قضائی شد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34