ایرنا/کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با ورود سامانه جدید بارشی به استان از پنجشنبه شب باد و باران مناطق مختلف زنجان را فرا می گیرد.
حسین سلطانی افزود: هم اکنون وضعیت جوی استان صاف تا قسمتی ابری است و احتمال دارد با افزایش تدریجی ابر در استان از بعد از ظهر، وزش باد شدت بیشتری داشته باشد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بیشتر بارندگی ها در خدابنده و خرمدره رخ خواهد داد اما به تدریج این بارندگی ها تمام استان را به طور پراکنده دربر خواهد گرفت.
سلطانی تصریح کرد: روز جمعه با مستقر شدن سامانه بارشی در زنجان، احتمال بارش تگرگ همراه با رعد و برق نیز پیش بینی می شود.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان تاکید کرد: روز شنبه این سامانه بارشی به تدریج از استان خارج خواهد شد و روند دما نیز کاهشی خواهد بود، به ویژه بامداد یکشنبه این کاهش چشمگیرتر خواهد بود.
سلطانی خاطرنشان کرد: سامانه بارشی جدید دیگری نیز از روز دوشنبه وارد استان خواهد شد و حداکثر تا 48 ساعت در استان استقرار خواهد داشت.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: دمای امروز زنجان حدود 13 درجه است که نسبت به دیروز 2 درجه کاهش داشته است، در 24 ساعت گذشته نیز زنجان و قیدار با 6 درجه خنک ترین و آببر با 31 درجه گرمترین شهر استان زنجان محسوب می شد.
میزان بارش ها در استان قابل توجه و چشمگیر بوده و افزایش زیادی نسبت به مدت مشابه خود در دراز مدت و سال گذشته داشته است.
هم اکنون این اداره کل 60 ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد 30 ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd