تسنیم/مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بابیان اینکه ۲ سناریو برای ساخت فرودگاه جدید چابهار وجود دارد، گفت: در یک برنامه فشرده و مدون دو ماهه از ۷ اردیبهشت‌ماه ترمینال مسافری فرودگاه بین‌المللی کنارک بازسازی و مدرن‌سازی می‌شود.
عبدالرحیم کردی اظهار داشت: فرودگاه بین‌المللی کنارک به‌دلیل نظامی بودن کاربری مسافری نداشته و ترمینال فعلی مسافری آن توان و امکانات خدمت‌رسانی مطلوب به گردشگران و سرمایه‌گذاران را ندارد.
وی افزود: تا طی مراحل قانونی و شروع عملیات فرودگاه مستقل جدید برای چابهار، منطقه آزاد چابهار در برنامه‌ای فشرده و مدون دو ماهه بازسازی و مدرن‌سازی ترمینال مسافری آن را با حداقل یک میلیارد تومان اعتبار برعهده گرفته است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: در عملیات بازسازی و مدرن‌سازی کل ترمینال با استانداردهای روز دنیا تجهیز، مدرن‌سازی و بازسازی می‌شود و در مدت این دو ماه پروازها به سالن نظامی فرودگاه منتقل خواهد شد.
کردی درباره ساخت فرودگاه جدید نیز گفت: دو سناریو برای ساخت فرودگاه جدید پیش‌روی منطقه آزاد چابهار است، اول مشارکت در ساخت یک فرودگاه مستقل از کنارک که مجوز آن‌را سال 95 شورای عالی فضایی ایران صادر کرده و سازمان هواپیمایی کشوری در حال تملک زمین 2700 هکتاری آن است و دوم ساخت یک ترمینال مجزا و مناسب برای فرودگاه فعلی کنارک است.
وی گفت: در صورت تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد چابهار و الحاق زمین فرودگاه به منطقه و یا الحاق آن با تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت راه و شهرسازی و منطقه آزاد چابهار، منطقه می‌تواند در آن سرمایه‌گذاری کند،کمااینکه برای شروع فاز اول آن 200 میلیارد تومان پیش‌بینی کرده‌ایم.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: سناریو دوم ما گرفتن 20 هزار مترمربع زمین در سه‌راه کهیر در فرودگاه کنارک و احداث یک ترمینال مجهز مسافری با برج مراقبت و زیرساخت‌های مکمل است تا با تجهیزات و امکاناتی متناسب کاربری مسافری و بار فرودگاه نظامی کنارک حفظ شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی