خبرگزاری صدا و سیما/ معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با اشاره به موج دوم حمله آفت ملخ به استان های همجوار استان نظیر بوشهر، فارس و خوزستان گفت:این احتمال وجود دارد که این آفت به مزارع،باغات و مراتع استان ورود کند که باید برای مقابله با این آفت آمادگی داشت.
شهرام عسکری با بیان اینکه این آفت در جهت وزش باد به استان ها ورود می کند افزود:چنانچه وزش باد به سمت مناطق مختلف استان باشد به طور حتم این آفت به استان ورود می کند.
وی از اتخاذ تمهیدات این اداره برای مقابله با این آفت خبر داد و بیان کرد: سم و سمپاش مورد نیاز تدارک دیده شده تا با مشاهده ورود این آفت بلافاصله به مقابله با آن بپردازند.
عسکری با اشاره به اینکه موج اول این آفت در بهمن ماه پارسال مهار و دفع شده است گفت: موج دوم حمله این آفت بسیار خطرناک و مخرب تر از موج اول خواهد بود که ریشه کنی آن نیازمند مشارکت مردم و مسئولان است.
وی از مردم استان به ویژه کشاورزان،باغداران و عشایر خواست با مشاهده این آفت بلافاصله مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.
عسکری همچنین به آفت بیماری زنگ زرد به مزارع گندم و جو به ویژه در مناطق سردسیری استان هشدار داد و از کشاورزان خواست تا با همکاری و کمک کارشناسان این سازمان با تهیه سم مناسب و مورد نیاز به مقابله با این آفت اقدام کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی