ایسنا/ مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: در سال گذشته 732 مورد انصراف از طلاق از سوی زوجین با مراجعه به مراکز مشاوره بهزیستی به ثبت رسیده است.
بهزاد ستاری اظهار کرد: 2 هزار و 695 موررد مشاوره طلاق در پنج کلینیک کنترل و کاهش طلاق به ثبت رسیده که از این تعداد پرونده ارجاعی به این مراکز 732 مورد با سازش و انصراف از طلاق همراه بوده است.
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل به افزایش 28 درصدی مراجعین به کلینیک‌های کنترل و کاهش طلاق اشاره و خاطرنشان کرد: امسال تلاش می‌کنیم تا سامانه تصمیم را نیز راه‌اندازی کنیم تا با ثبت نام مراجعین به ویژه زوج‌های جوان خدمات تخصصی و آموزشی به آنها ارائه شود.
ستاری در مورد فعالیت 70 مرکز مشاوره و روانشناختی عمومی گفت: خط 1480 و همچنین خط 123 ما به صورت رایگان و شبانه‌روزی در خدمت همشهریان هستند تا مشکلات خانوادگی به ویژه کودک‌آزاری، همسرآزاری، دختران فراری و ... گزارش کنند.
وی ادامه داد: درمان اعتیاد تنها از طریق کمپ انجام نمی‌شود بلکه ما به اشکال مختلف می‌توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل از پذیرش 2 هزار نفر معتاد در مراکز سرپایی و همچنین درمان خانگی معتادان زن خبر داد و تصریح کرد: بخشی از زنان معتاد علاقمند به حضور در کمپ نیستند و می‌خواهند در کنار خانواده خود ترک اعتیاد را انجام دهند که در این زمینه ما ارائه خدمات سرپایی را برای آنها انجام می‌دهیم.
ستاری در مورد اشتغال معتادان نیز بیان کرد: تمام معتادان ما بیکار نیستند بلکه 33 درصد معتادان ما شاغل بوده و ما برای معتادان بیکار و تحت درمان نسبت به ایجاد اشتغال و پرداخت وام اقدام کردیم به طوری که سال گذشته 69 نفر از این افراد بهبود یافته از تسهیلات کم بهره استفاده کردند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253