باشگاه خبرنگاران/سید هادی مصطفوی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند گفت: با توجه به پرونده های قضایی اخیر پیرامون منازعات و درگیریهای منجر به جرح و قتل در روستاها و شهرستان نهاوند به تمامی افرادی که با سلاح گرم غیرمجاز و سلاح سرد اعم از قمه، قداره، شمشیر و نظایر آن موجب سلب آسایش مردم شوند اخطار داده می شود ظرف یک هفته سلاح خود را به نزدیکترین یگان انتظامی تحویل دهند.
مصطفوی افزود: در غیر اینصورت ماموران انتظامی مکلفند ضمن شناسایی اشخاص مذکور در صورت ملاحظه بزه مشهود (حاملان، دارندگان و بکارگیرندگان) نسبت به دستگیری مرتکبان اقدام نمایند و در موارد غیر مشهود با دستور قضایی اقدام مقتضی برای کشف سلاح و دستگیری متهم صورت گیرد.
دادستان نهاوند اضافه کرد: اقدام مشابه درخصوص اشخاص دارای سلاح مجاز که از آن در منازعات بکارگیری نمایند، جاری خواهد بود همچنین در صورتی که بکارگیری سلاح از سوی مرتکب جنبه عمومی داشته و به قصد جان و مال یا ارعاب مردم صورت گیرد و منجر به نا امنی در جامعه شود مشارالیه به عنوان «محارب» شناخته خواهد شد.
وی بیان کرد: ماموران انتظامی در صورت نیاز با رعایت قانون بکارگیری سلاح، برای دستگیری مرتکبان اقدام خواهند نمود و ماموران مکلفند با حضور فوری در محل، نسبت به دستگیری کلیه افراد دخیل در نزاع اعم از معاونان و مباشران اقدام نمایند هر گونه منازعه با استفاده از هر نوع سلاح با مجازات اشد قانونی همراه خواهد بود.
مصطفوی گفت: شهروندان گرامی نیز به محض مشاهده یا اطلاع از موارد ذکر شده، سریعاً به مراجع اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی گزارش نمایند تا با افراد مخل در نظم و سلب آسایش مردم برخورد شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e