فارس/مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین گفت: سه مورد ساخت و ساز غیر مجاز در فامنین قلع و قمع شد.
جعفر کاویانی‌دلشاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: اراضی کشاورزی شهرستان فامنین جزو اراضی کشاورزی باکیفیت در سطح استان است که حفظ کاربری اراضی کشاورزی در این منطقه در اولویت است.
وی گفت: به منظور صیانت از عرصه‌های زراعی و باغی، برخورد با متخلفاتی که اقدام به ایجاد بنا و تغییرکاربری غیر مجاز در اراضی و باغات شهرستان کرده بودند، در دستور کار است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین افزود: سه مورد از بناهای غیرمجاز احداث شده در این شهرستان تخریب شده و به وضع قبل از تغییر کاربری بازگشت.
وی گفت: هر سه مورد تخریب انجام گرفته دارای رأی قطعی مراجع قضایی بود که در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها انجام گرفته است.
کاویانی دلشاد ادامه داد: در مجموع 4 هزار و 250 متر دیوارکشی، 150 متر فنس‌کشی و 20 متر مربع بنا با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی اعاده به وضع سابق شد.
وی ضمن تشکر از همکاری مردم و کشاورزان در خصوص اطلاع‌رسانی ساخت و سازهای غیر مجاز بیان کرد: در صورت دیدن هرگونه تخلف با سامانه 131 تماس حاصل کنید.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین با اشاره به محدودیت منابع تولید همچون اراضی مرغوب کشاورزی در سطح کشور تصریح کرد: این مدیریت تلاش خود را در راستای صیانت از این اراضی کرده و گشت‌های حفاظت اراضی به طور مستمر و منظم در حال پایش اراضی و باغات شهرستان هستند.
وی در پایان از کشاورزان درخواست کرد قبل از هرگونه تغییر کاربری اراضی و باغات با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به أخذ مجوزهای لازم قانونی اقدامات لازم را به عمل آوردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e