مهر/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار مرگ در استان رخ داده که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری های قلبی بوده است.
ابراهیم شکیبا صبح امروز در همایش سفیران سلامت دانش آموز اظهار داشت: ۴۷ هزار سفیر سلامت دانش آموز با کمک آموزش و پرورش تربیت شده و در این میان آموزش و پرورش رسالت بسیار بزرگی را برعهده گرفته است.
وی گفت: سال گذشته در استان کرمانشاه ۱۰ هزار مرگ و میر رخ داد که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری‌های قلب و عروق، ۱۴ درصد سرطان و ۱۲ درصد دیابت بوده است.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه آمار مذکور نشان دهنده این است که مسیر گذر مرگ و میر از بیماری‌های واگیر به غیرواگیر است بیان کرد: عمده مرگ و میرهای رخ داده شده در استان ما نیز بر همین روال است.
وی با بیان اینکه بیماری‌های واگیر قابل پیش گیری هستند، عنوان کرد: بیماری‌های مذکور با مدیریت تغذیه و کاهش مصرف نمک، شکر و نیز داشتن تحرک بدنی، فعالیت‌های جسمانی و پرهیز از مصرف دخانیات به طور چشمگیری کاهش می‌یابند.
شکیبا خاطرنشان کرد: دانش آموزان آینده سازان مملکت ما هستند و می‌توانند در ترویج سلامتی نقش مهمی میان بزرگسالان ایفا کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی