مهر/ ابوطالب قزلسفلو صبح سه شنبه در نخستین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان در سالجاری اظهار کرد: سیل امسال با سیل‌های سال‌های ۸۰ و ۸۱ متفاوت بود و کل حوضه گرگانرود (کل استان) را به دلیل اینکه همه آب یک میلیون هکتاری استان باید از آق قلا و گمیشان به سمت دریا تخلیه می‌شد، درگیر کرد.
وی با اشاره به اینکه بارش‌های بهمن ماه امسال نسبت به سال گذشته و همچنین ۳۰ سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، افزود: رودخانه گرگانرود مسیر پرپیچ و خمی دارد و می‌توان با جابه جایی اراضی اطراف بخشی از این مسیر را اصلاح کنیم تا میزان رسوب‌گذاری کاهش پیدا کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادامه داد: با توجه به تصرف‌ها و ساخت و سازهای انجام شده منطقه زیارت گرگان به شدت در معرض خطر سیل و رانش زمین قرار دارد و باید پیش از وقوع حادثه‌ای بحران‌زا در گرگان برای حل آن فکری کرد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح آمایش سرزمینی در گلستان باید با جدیت بیشتری دنبال شود، اضافه کرد: اقدامات پیشگیرانه و توپوگرافی استان لزوم اجرای پروژه‌های آبخیزداری برای کاهش حجم رسوبات و همچنین خسارت‌های ناشی از سیل را تاکید می‌کند.
قزلسفلو با بیان اینکه تغییر کاربری مراتع به ویژه امسال خطر بیابان‌زایی در استان را تشدید می‌کند، خاطرنشان کرد: برخی از اراضی که به هیچ وجه استعداد کشاورزی ندارد باید در قالب یک سازو کار به دامدارانی که پروانه چرا ندارند واگذار شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی