فارس/ بشیر آرمان امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون به منظور جلوگیری از ضعف استخوان در دانش‌آموزان ، توزیع قرص ویتامین D این مکمل غذایی در بین دانش آموزان مقطع متوسطه دوره دوم دوم در حال اجرا است.
وی افزود: طرح مکمل یاری با قرص ویتامین D به طور 100 درصدی در تمام مدارس دخترانه و پسرانه دوره اول و دوم متوسطه به صورت ماهیانه یک عدد قرص تا پایان سال تحصیلی اجرا می‌شود.
رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای اجرا طرح تا کنون تعداد 130هزار و 500 عدد قرص ویتامین D در بین دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول و دوم توزیع شده است.
آرمان ادامه داد: براساس پژوهشی که صورت گرفته بسیاری از دانش آموزان کمبود ویتامین Dدارند به همین منظور بر اساس طرح کشوری دانش آموزان در سال تحصیلی جاری به صورت ماهانه قرص ویتامین دی دریافت خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: طرح مکمل یاری با قرص ویتامین D با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان به طور ۱۰۰ درصدی در تمام مدارس دوره اول و دوم متوسطه استان اجرا می شود.
این مسوول در ادامه با بیان اینکه طرح تکمیل شناسنامه سلامت دانش آموزی در حال حاضر در دست اجرا است، گفت: هم‌اکنون شناسنامه سلامت 32 هزار و 292 دانش آموز تکمیل که از این تعداد پنج هزار و 921 شناسنامه سلامت دانش آموزان گچسارانی است.
وی با بیان اینکه طرح توزیع قرص فرفولیک در مدارس این استان از مقطع متوسطه دوره اول اجرا می‌شود، تصریح کرد: تعداد55 درصد از دانش آموزان این استان در مقطع متوسطه دوره اول دختران قرص فرفولیک دریافت می‌کنند.
آرمان با بیان اینکه هر دانش آموز تعداد 16 عدد قرص فرفولیک در طول سال تحصیلی دریافت می‌کنند، گفت: تا کنون تعداد 232 هزار عدد قرص فرفولیک به دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل کشوری همه دانش آموزان دختر متوسطه اول و دوم و 20 درصد دانش آموزان پسر همین مقاطع تحصیلی زیر پوشش طرح مکمل یاری و آهن یاری قرار دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی