ایرنا/طی روزهای اخیر خبری مبنی بر «کورشدن» دانش آموزی در جریان درگیری بین معلم و او در یک مدرسه پایتخت منتشر شد که مسئولان آموزش و پرورش در پاسخ که این دانش آموز نابینا نشده بلکه چشم وی آسیب دیده است و از نظر پزشکان، بهبود می یابد.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن ارایه توضیح درباره این حادثه اصرار و تاکید دارد که طرف دیگر درگیری با یک دانش آموز، «معلم» نبوده بلکه مدرس دوره از یکی از شرکت های آموزشی بوده است.
مسعود ثقفی تصریح کرد: برخلاف آنچه در فضای مجازی آمده بود، این حادثه تنها منجر به آسیب چشم دانش آموز شده و طبق گفته پزشکان بهبود پیدا خواهد کرد.
وی اظهارداشت: یکی از مدرسان دوره که طبق قانون برون سپاری از طرف یکی از شرکت های آموزشی برای تدریس رشته صنایع چوب به یک هنرستان پسرانه کاردانش در غرب تهران مراجعه کرده بود روز یکشنبه هفته گذشته با دانش آموز پایه دوازدهم درگیر و متاسفانه آسیب هایی به چشم دانش آموز وارد شده است.
ثقفی افزود: آموزش و پرورش به محض اطلاع از حادثه موضوع را پیگیری و ضمن ممنوعیت ورود فرد خاطی به هنرستان کاردانش، مدیر مدرسه را به هیات تخلفات اداری معرفی کرد.
وی درباره جزییات آسیب چشم دانش آموز نیز تصریح کرد: در پی تماس تلفنی با پدر دانش آموز، آسیب ها در ناحیه مردمک و قرنیه چشم او به وجود آمده که طبق گفته پزشکان بهبود پیدا خواهد کرد.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران درباره نحوه به کارگیری نیروها و تعیین صلاحیت آنان در این نهاد به صورت برون سپاری نیز گفت: براساس ابلاغیه دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش، رشته هایی که آموزش و پرورش تجهیزات و نیروی انسانی ندارد می تواند به صورت برون سپاری از شرکت های آموزشی خدمات دریافت کند.
وی افزود: صلاحیت فرد آموزش دهنده نیز طبق این قانون بررسی می شود و مدرس خاطی در این هنرستان نیروی یکی از این شرکت های آموزشی بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی