ایرنا/استاندار تهران تاکید کرد: وضعیت پلاک های(خانه ها) پلمپ شده موادفروشان موادمخدر پایتخت باید از لحاظ حقوقی بررسی و بر اساس قانون تملک، ضبط یا مصادره و به اماکن فرهنگی یا فضای سبز تبدیل شود.
انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اظهارداشت: براین اساس و درصورت حل موارد قانونی و حقوقی این موضوع، شهرداری پلاک های پلمپ شده مرتبط با عرضه مواد مخدر در مناطق شوش، هرندی و مولوی پایتخت را برای ایجاد فضای سبز تملک کند.
وی افزود: باید مافیای موادمخدر که در پشت این خانه های پلمپ شده قراردارند شناسایی و نسبت به وضعیت آنها اقدام شود.
استاندار تهران با تاکید بر اینکه اعتیاد، مهمترین معضل آسیب اجتماعی است بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نسبت به این آسیب ها تاکید کرده اند از این رو وظیفه همه ما سنگین است.
وی اضافه کرد: امسال باید نگاه تخصصی تر به اعتیاد داشته باشیم تا با همکاری دستگاه ها به وظایف قانونی و شرعی در قبال معتادان عمل کنیم؛ ضمن اینکه با توطئه های جهانی کشت خشخاش در افغانستان روز به روز افزایش یافته و هدف آنها نیز توزیع بویژه در کشورمان است.
محسنی بندپی با بیان اینکه باید معاونت درمان دانشگاه ها برای تامین سلامت معتادان پای کار بیایند گفت: مصوبه های جلسه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.
وی بیان کرد: اگر در جریان بارش ها امسال معتادان محله های تهران جمع آوری نمی شدند با تلفات انسانی روبه رو می بودیم که در این زمینه شهرداری تهران نسبت به انتقال و جابه جایی آنان اقدام کرد.
استاندار تهران همچنین بر حضور نماینده فنی و حرفه ای در مراکز نگهداری معتادان تاکید کرد و گفت: برای خروج معتادان از چرخه بازگشت دوباره به این مراکز، باید مهارت های آموزشی ارائه شود تا شاهد اثربخشی مناسبی در این حیطه باشیم.
محسنی بندپی ساماندهی وضعیت معتادان را مهم خواند و گفت: از شهرداری تهران انتظار بیشتری در این زمینه داریم تا با ایجاد مراکز توانمندسازی معتادان اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: به دنبال مدیریت وضعیت معتادان، دیگر آسیب های اجتماعی جامعه نیز کنترل می شود.
در این جلسه استاندار همچنین دستور داد که آیین نامه غربالگری معتادان در مراکز نگهداری طی 2 هفته آینده توسط بهزیستی و معاونت درمان دانشگاه ها تهیه و به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ارائه شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی