شاخص نیوز/ دکتر منوچهر مهرام در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با اشاره به شعار هفته سلامت مبنی بر “مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت” اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح غربالگری از سال ۹۰ تا کنون،۹۸۲ نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید در استان شناسایی و درمان شدند.
وی افزود: همچنین ۲۷ مورد نوزاد مبتلا به بیماری “پی کی یو” شناسایی شد؛ درواقع غربالگری ماموریتی است که از گسترش جمعیت بیمار و هزینه برای دولت پیشگیری می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: طبق آخرین پیمایش،۲۴/۶ آدم‌های بالای ۱۸سال استان مبتلا به فشار خون هستند و رتبه ۲۱ را بین ۳۰ استان داریم.
این مسئول ادامه داد: در بحث دیابت نیز در گذشته رتبه سه کشور را داشتیم اما اکنون در رتبه ۲۴ ام هستیم و ۸/۵ درصد افراد بالای ۱۸سال استان دیابت دارند.
مهرام با اشاره به اینکه قزوین رتبه ۱۹ را در کم تحرکی دارد، بیان کرد: اکنون ۸/۵درصد جمعیت بالای ۱۸سال استان دچار اضافه وزن و چاقی هستند که این میزان نسبت به گذشته افزایش یافته و از ۴۸درصد به ۶۳/۷ و رتبه هشتم در کشور رسیده است.
وی عنوان کرد: به لحاظ تخت بیمارستانی مشکل داریم و وضعیت استان مناسب نیست به گونه‌ای که شاخص تخت استان ۱/۶ است اما تا شاخص استاندارد ۲/۶ فاصله داریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی