شبستان/ «پیمان قجربیگی» در نشست خبری که امروز ( سه شنبه ۳ اردیبهشت) در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، بیان کرد: بحث تحریم ها و فضای موجود در این حوزه روی داروها و بحث تجهیزات تأثیر آزاردهنده ای دارد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به نبود کمبود دارو ادامه داد: امروز انبارهای کشور بیش از ۶ ماه در خود ذخیره دارو دارد و خیال ما در باب همه نوع داروها راحت است.
وی عنوان کرد: در استان قزوین هم با وجود مشکلات عامی که برای همه استان ها وجود دارد و مشکلاتی که در بحث منابع مالی برای دانشگاه هست، درمان هیچ بیماری برای نبود دارو و تجهیزات پزشکی دچار وقفه نشده است.
قجربیگی اعلام کرد: در بحث تجهیزات پزشکی هم مشکل کمبود داریم ولی عدم تأمین تاکنون نداشته ایم به طوری که با هر سختی هست این تأمین تجهیزات برای بیماران صورت گرفته است.
در ادامه مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: در چند سال اخیر روند افزایش تعرفه ها به این شکل بوده که هر ساله با توجه به تورم سالانه، تعرفه های پزشکی هم ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش می یافت.
«عبدالله کشاورز» افزود: در سال جاری این موضوع برعکس بوده به این معنا که در تجهیزات پزشکی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش قیمت و در تجهیزات غیرپزشکی هم بالای ۵۰ درصد افزایش قیمت داریم و در دستمزد نیروی انسانی هم ۳۰ درصد افزایش داشتیم ولی میانگین افزایش تعرفه ها در بخش دولتی ۱۰ درصد و در بخش خصوصی ۱۳ درصد بوده است.
وی یادآور شد: نکته دیگر اینکه در حوزه دستمزدهای پزشکی افزایش تعرفه سه تا ۶ درصد بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی