ایرنا/ حسین اکبر روز سه شنبه در جلسه کمیته بحران شرکت گاز گیلان با اشاره به شکستگی خط انتقال اصلی گاز شرق استان در چندین روز قبل افزود: قبل از وقوع حادثه با دوراندیشی و پیش بینی رویداد، کمیته مدیریت بحران شرکت گاز تشکیل و سناریوهای مختلف در صورت پارگی لوله انتقال به منظور پایداری جریان گاز مشترکان استان مورد بررسی قرار گرفت و نتایج آن به ستاد بحران استانداری و مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز داده شد.
وی تصریح کرد: پس از حادثه، خط انتقال گاز در دو طرف رودخانه مسدود و سپس گاز شهر سنگر و سایر شهرهای تابعه شهرستان رشت، از سمت رشت و شهرهای شرقی استان از آستانه اشرفیه تا چابکسر از طرف استان مازندران گازرسانی شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر بدلیل شرایط جوی و ورود سامانه هوای سرد و به منظور پایداری جریان گاز مشترکان خانگی، گاز ایستگاه های CNG شرق استان و تمامی ادارات این شهرها تا فردا قطع است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد تا با کمک همه مسئولان استانی و شرکت ملی گاز، جریان گاز برای همه مشترکان استان پایدار بماند.
به علت بالا آمدن آب رودخانه سفیدرود طی چندین روز گذشته خط لوله 30 اینچ انتقال گاز در مسیر رودخانه، محدوده پایین دست سد سنگر دچار پارگی و نشت شده است. گیلان دارای یک میلیون و 50 هزار مشترک گاز است که شرکت گاز گیلان با اقدامات انجام شده مانع از قطع گاز حدود 400 هزار مشترک شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی