ایرنا/ دو بانوی دوچرخه سوار سویسی که به همراه یک ایرانی سویسی در قالب یک تیم سه نفره سه روز پیش از منطقه الموت قزوین وارد منطقه کلیشم در بخش عمارلوی شهرستان رودبار شده بودند روز یکشنبه از همراه خود جدا و به منطقه دیلمان عازم می شوندکه روزگذشته در ارتفاعات بخش دیلمان از شهرستان سیاهکل در سرما و برف گرفتار شدند که توسط روستاییان مهربان روستای تاریک دره دیلمان از مرگ نجات یافتند.
این دو دوچرخه سوار نا آشنا با این منطقه کوهستانی در بارش برف و باران و سرمای شدید در راه و بیراهه گرفتار شده بودند و دوچرخه ها در برف از حرکت باز می ایستند اما روستاییان تاریک دره آنها را پیدا می کنند و این دو دختر را در خانه های گرم خود پناه و اسکان می دهند .
به گفته شاهدان محلی ،این دو بانوی سوئیسی روز یکشنبه از همراه ایرانی و سویسی خود در کلیشم جدا می شوند و به تنهایی مسیر کلیشم به دیلمان سپس سیاهکل و لاهیجان را مقصد سفر خود انتخاب می کنند و این دو چرخه سوار روستاهای کلیشم ، قوشلانه ، کرفچال ،سیستانک ، دنبالده ،اسطلخ کوه ،ناش ، آسیابر را رکاب می زنند که در روستای تاریک دره که در ده کیلومتری شهر دیلمان قرار دارد گرفتار برف و بوران می شوند.
از طرفی روز دوشنبه امکان ارتباط موبایلی این دو با همراه خود به دلیل نداشتن خط قطع می شود و نداشتن تماس موبایلی ، موجب نگرانی همراهان ایشان می شود که ظهر روز گذشته روستاییان تاریک دره آنها را پیدا می کنند. شب دو دوشنبه این دو مهمان آنها بودند و قرار است امروز(سه شنبه ) آن منطقه را به سمت سیاهکل و لاهیجان ترک کنند.
فردی بنام حامد غلامی نیز از ساکنان روستای کوهستانی اسطلخ کوه از توابع خورگام شهرستان رودبار روز دوشنبه ،مسیرهای حرکت این دو را در چندین کانال تلگرامی منطقه اطلاع رسانی می کند و نسبت به گم شدن و احتمال خطر برای این دو دوچرخه سوار سویسی هشدار می دهد و از روستاییان مسیر می خواهد در صورت پیدا کردن به نجات آنها بشتابند.
منطقه کوهستانی خورگام ، عمارلو و دیلمان که شامل سه بخش می شوند و در جوار هم قرار دارند از نظر تقسیمات کشوری و جغرافیایی به دو شهرستان رودبار و سیاهکل تقسیم می شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی