ایرنا/ سرهنگ احسان آنقی روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه استان مرکزی افزود: برداشت غیرمجاز پارسال در مقایسه با سال قبل از آن 222 درصد افزایش یافته و کلاهبرداری اینترنتی و هتک حیثیت به ترتیب در رده های دوم و سوم جرایم سایبری در استان مرکزی قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: وقوع جرائم سایبری در یکسال گذشته حدود 94درصد در استان مرکزی افزایش یافته است که باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: هتک حثیت در فضای مجازی در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 13 درصد کاهش یافته است.
آنقی تصریح کرد: میانگین کشف جرایم سایبری در حوزه فضای مجازی کشور، حدود 70 درصد است که این شاخص در استان مرکزی، 109 درصد برآورد می شود.
وی گفت: کانال کلانتر مرکزی بیش از یک سال در استان فعالیت دارد و مطالب آن موجب هتک حیثیت برخی افراد شده و شکایات مختلفی به پلیس فتا واصل شده است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در خصوص تشکیل پرونده کانال کلانتر گفت: برابر قانون در این مورد پرونده تشکیل شده و با همکاری دستگاه‌های مرتبط، تحقیقات و بررسی‌های فنی و کارشناسی انجام و برخی از افراد با دستور قضایی احضار شدند.
وی افزود: پرونده کانال کلانتر تحویل مراجع قضائی شد و پلیس در این رابطه هیچ فردی را دستگیر نکرده است و طبق قانون با متهمان پرونده برخورد خواهد شد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: اجرای سیستم خدمات رمز پویا یا رمز یک بار مصرف در استان مرکزی در دستور کار بانک‌ها قرار دارد که در کاهش 90 درصدی جرایم سایبری موثر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f