تسنیم/ سرهنگ احسان آنقی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت کانال ک.م در استان مرکزی اظهار داشت: کانال ک.م بیش از یک سال است که در استان مرکزی فعالیت داشته و مطالبی را درج کرده که سبب شکایت برخی افراد از این کانال شده، برهمین اساس پرونده‌ای تشکیل و بررسی‌ها انجام شده است.
وی افزود: باتوجه به اقدامات و همکاری‌های انجام شده ادمین‌ها این کانال و افرادی که با آن همکاری داشتند شناسایی و تجهیزات آنها توقیف شده است.
رئیس پلیس فتای استان مرکزی تصریح کرد: تعدادی در این زمینه این پرونده شناسایی، پرونده کامل شده و به دادسرا تحویل داده شده است، پلیس در این زمینه تاکنون کسی را دستگیر نکرده است.
آنقی بیان کرد: تمام بررسی، جمع‌آوری اطلاعات و غیره که در حقیقت صفر تا 100 پرونده را خود پلیس فتای استان انجام داده، برابر قانون، برای افراد شناسایی شده پرونده تشکیل و به مراجع ذی‌صلاح ارجاع داده شده‌اند، قطعا با آنها در صورت مجرم بودن برخورد قانونی می‌شود.
وی عنوان کرد: برخی افراد انتظار دارند افراد شناسایی شده بدون محکامه به زندان فرستاده شوند، ابتدا باید بررسی و محاکمه انجام شود، افرادی که مدارک علیه آنها است به مراجع قضایی احضار شده‌اند، با محرز شدن اتهامات به افراد شناسایی شده، قطعا با آنها برخورد می‌شود.
رئیس پلیس فتای استان مرکزی در پاسخ به سئوالی در زمینه در دست داشتن اطلاعات طبقه‌بندی شده کانال ک.م و این که چرا شناسایی آدمین و یا آدمین‌های این کانال بیش از یک سال طول کشیده است گفت: بدون داشتن سند و مدرک نمی‌توان کسی را متهم کرد، روال کار پلیس جمع‌آوری اطلاعات و سپس متهم کردن است، زیرا باید پروند براساس اسناد و مدارک بررسی شود.
آنقی ادامه داد: هم‌اکنون پرونده رسیدگی به کانال ک.م مفتوح بوده و شعبه و قاضی رسیدگی کننده به آن مشخص است، پلیس فتا به عنوان یک ضابط قانونی عمل می‌کند، پلیس فتا در رابطه با وابستگی سیاسی اشخاص متهم در پرونده کانال ک.م اظهار نظر نمی‌کند، مراجع ذی‌صلاح به آن رسیدگی می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f