ایسنا/ نوری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تعدادی از کارگران در این استان برای پیدا کردن کار سرگذر می ایستند، گفت: قرار بر این است تا برای این افراد سرپناهی ساخته شود که این سرپناه از سیستم های گرمایشی، سرمایشی، امکانات بهداشتی و ... برخودار باشد و این افراد زمان انتظار برای پیدا کردن کار را در این مکان سپری کنند.
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه قرار بر این است تا در وهله نخست این پروژه در بجنورد اجرایی شود، افزود: در این راستا در شهر بجنورد سه نقطه در نظر گرفته شده است تا در این سه نقطه این سرپناه ها ساخته شوند.
نوری ادامه داد: علاوه بر آن قرار بر این است تا فرآیندهای آموزشی و توانمندسازی کارگران نیز از سوی این اداره کل در این سرپناه ها برای کارگران صورت گیرد.
وی در ادامه به بیمه کارگران ساختمانی این استان اشاره و اظهار کرد: 18 هزار و 500 نفر از کارگران ساختمانی این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و هنوز برای یک هزار و 700 نفر سهمیه بیمه وجود دارد.
این مقام مسئول به پرداخت تسهیلات مشاغل پایدار روستایی و عشایری نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون 270 میلیارد تومان تسهیلات چهار و شش درصد و سرمایه در گردش 10 درصد در این حوزه پرداخت شده است.
وی افزود: سهم کل خراسان شمالی از تسهیلات مذکور 400 میلیارد تومان بوده که قسمتی از آن سهم نهادهای حمایتی است .
به گفته مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی 70 درصد از تسهیلات پرداخت شده متعلق به بخش کشاورزی و دامپروری بوده و مابقی در بخش هایی همچون گردشگری پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: از تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان تاکنون 10 درصد در هزینه کرد انحراف وجود داشته است اما این اداره کل به منظور جلوگیری از بروز هر گونه انحرافی پایش های جدی و مستمر دارد که در صورت مشاهده تخلف در هزینه کرد، شخص دریافت کننده تسهیلات باید آن را با نرخ 18 درصد بازگرداند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45