رکنا/کارگردان جوان سینما مدعی است وقتی از فروش فیلمش در شبکه خانگی ناامید شده تصمیم گرفته دی‌وی‌دی های آن را در مترو بفروشد.
امیرحسین احدی، کارگردان ۲۴ ساله سینما که اولین فیلم خود را با نام «زندگی با نور پایین» در سال ۹۴ ساخته است پس از اینکه از اکران این فیلم ناامید شده، دی وی دی های آن را در مترو می فروشد. او که چند تا از دی وی دی های فیلم را در کیسه ای پارچه ای روی دوشش انداخت بود با نمایش بخش هایی از فیلم روی گوشی موبایلش سعی در جلب نظر مردم برای خرید داشت.
این کارگردان جوان سال گذشته گفت و گویی درباره دلایل شکست فیلمش عنوان کرده که در ادامه می خوانید.
احدی در در پاسخ به این پرسش که چرا به عنوان یک فیلمساز جوان بین ساخت اولین فیلم سینمایی‌اش و فیلم دوم فاصله افتاده است،گفته: فیلم اولم را با سرمایه شخصی ساختم و چون فروش خوبی نداشت و سرمایه‌ام برنگشت نتوانستم کار بعدی‌ام را بلافاصله بعد از آن انجام دهم و از سال ۹۵ تا کنون درگیر فروش آن فیلم بودم، بنابراین زمانی نداشتم تا بتوانم فیلم جدیدم را بسازم.
ظاهرا اولین ساخته سینمایی‌ این کارگردان در سینماها اکران عمومی نداشته است: فیلم «زندگی با نور پایین» را برای سینمای هنر و تجربه ساخته بودم که در آنجا رد شد. در واقع به گفته برخی مسئولان، چون با سیاست‌هایشان در پخش فیلم‌ها سازگاری نداشت، آن را رد کردند، بنابراین بعد از این اتفاق، این فیلم را در شبکه نمایش خانگی پخش کردیم و برنامه‌هایی هم برای نمایش آن در تلویزیون داریم.
وی درباره وضعیت فروش فیلم‌ها در شبکه نمایش خانگی گفت: اکنون شبکه نمایش خانگی فقط توانایی فروش فیلم‌های تجاری و کمدی را دارد و آثاری که هنری و تجربی باشند یا حتی مضمونی اجتماعی داشته باشند نمی‌توانند فروش خوبی داشته باشند. البته که فیلم‌های کمدی روی پرده سینما هم اقبال خوبی دارند و مردم بیشتر مخاطب این فیلم‌ها هستند. مخاطب ما از بس خوراک بد برایش آماده شده، سلیقه‌ هنری‌اش تنزل پیدا کرده و اگر فیلمی بخواهد مضمونی روشنفکرانه داشته باشد جایگاه بالایی در بین مردم ندارد. البته کسانی که در رأس سینمای کشور هستند یا به تعبیری مافیای سینمایی را ایجاد کرده‌اند نیز علاقه‌ای به ساخت و پخش فیلم‌های هنری ندارند و در نهایت سیاست کل هم به سمت ساخت فیلم‌های کمدی و گیشه‌ای پیش رفته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651