باشگاه خبرنگاران/سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان پایتخت مالاریا در ایران است و نسبت به سایر مناطق کشور بیشترین تعداد افراد مبتلا به این بیماری را دارد.
محمود حسین بر اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در چابهار از پنج هزار مورد مالاریا در ۱۰ سال گذشته هم اینک به ۷۴ مورد رسیده است.
وی افزود: نخستین همایش کشوری برنامه حذف مالاریا در چابهار با حضور مدیر مالاریا مدیترانه شرقی و میهمانان کشوری و استانی پنجم اردیبهشت همزمان با ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ برابر با روز جهانی مالاریا در این شهرستان برگزار می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار ادامه داد: حذف مالاریا در افق ۱۴۰۴ از موفق‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت در ۱۰ سال اخیر است و معاونت بهداشت این وزارتخانه با تمام توان در این مسیر گام بر می‌دارد.
وی افزود: مالاریا از قدیمی‌ترین بیماری‌های عفونی است که همچنان در استان سیستان و بلوچستان به صورت بومی مشاهده می‌شود.
حسین بر گفت: در راستای تبیین این موفقیت، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همایش این روز را با حضور مدیر منطقه‌ای برنامه مبارزه با مالاریا در سازمان جهانی بهداشت، اساتید دانشگاه‌ها و برخی مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد کرد.
وی بیان کرد: در آستانه برگزاری همایش روز جهانی مالاریا و نخستین نشست کشوری برنامه حذف مالاریا در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مدیر مالاریا مدیترانه شرقی از مراکز خدمات جامع سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار بازدید کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c