باشگاه خبرنگاران/ امانگلدی ضمیر فرماندار آق قلا عصر چهارشنبه در خصوص آخرین وضعیت آق قلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه بارشی که از شامگاه دوشنبه وارد استان شده سبب افزایش سطح آب در برخی از نقاط آق قلا شده است.
وی با بیان اینکه تعدادی از خیابان‌های آق قلا که دیروز آبگرفتگی نداشت، دچار آبگرفتگی شدید شده است، افزود: بارش‌های روز‌های اخیر سبب شده ارتفاع آب موجود در برخی نقاط بین ۲۰ الی ۲۵ سانتی‌متر افزایش یابد.
ضمیر ادامه داد: سیلی که از روز‌های گذشته اعلام شده که آق قلا را تهدید می‌کند از روز پنجشنبه و جمعه با دبی ۲۱۰ مترمکعب بر ثانیه‌ای به آق‌قلا می‌رسد.
وی گفت: با توجه به اینکه گرگانرود توان عبوری ۱۲۰ مترمکعب بر ثانیه‌ای را دارد لذا ۸۰ الی ۹۰ مترمکعب آب اضافه را باید مدیریت کنیم.
ضمیر تصریح کرد: بخشی از این آب که حدود ۱۵ مترمکعب بر ثانیه است با تخلیه وشمگیر و بخشی دیگر هم با استفاده فیوز و کانال‌های انحرافی بالادست آق قلا مدیریت می‌شود.
فرماندار آق قلا با بیان اینکه باید میزان تخلیه وشمگیر افزایش یابد، اضافه کرد: علاوه بر فیوزها، نیرو‌های مردمی و جهادی در حال محکم کردن سیل بند‌ها بالادست هستند.
وی افزود: آب رودخانه محمدآباد، چون زودتر طغیان می‌کند روستای سقر یلقی در خطر سیل قرار دارد.
ضمیر با بیان اینکه به روستا‌های چن سیبلی تا سلاق و سقر هم هشدار داده شده است گفت: برای تخلیه مناطق مختلف شهری دستوری صادر نشده، اما برای مناطقی که در محل چادر آن‌ها آب جمع شده است می‌توانند در ستاد اسکان در سالن ورزشی امام خمینی (ره) اسکان داشته باشند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی