مهر/ مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از رشد رشد ۱۸ درصدی صادرات از گمرکات استان خبر داد.
خلیل حیدری اظهار داشت: در یک ماهه نخست سال جاری ۱۶۳ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۲۲۷ دلار کالا به وزن ۳۷۵ هزار و ۵۷۲ تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۸ درصد افزایش و از حیث وزن ۱ درصد رشد داشته است.
وی افزود: ۹۹ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۶۷۶ دلار با وزن ۲۳۶ هزار و ۵۸۲ تن از کالاهای فوق در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۹ درصد افزایش و از حیث وزن ۱۲ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۶۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۵۱ دلار کالا با وزن ۱۳۸ هزار و ۹۹۰ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۳۳ درصد رشد داشته است.
وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرد، کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر ۸۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه، انواع بستنی حتی دارای کاکائو، خیار و خیار ترشی تازه یا سرد کرده، خربزه، انواع ماست، بادمجان تازه یا سرد کرد، هندوانه تازه، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، ظروف ملامین عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می‌شود.
حیدری بیان داشت: خلیل حیدری مجموع اقلام صادراتی اظهار شده در یک ماهه نخست سال ۱۳۹۸ از گمرکات استان کرمانشاه را ۲۴۷ نوع کالا عنوان نمود و افزود در یک ماهه نخست سال جاری در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۷ کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :