خبرگزاری صدا و سیما/ بهنام احسان پور دلاور مازندرانی تیم ملی در وزن 61 کیلوگرم ، صبح روز گذشته در دور نخست مقابل سیریپونگ جومپاکام از تایلند با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم راحول آواره از هند را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جین چئول کیم از کره جنوبی در یک کشتی توفانی با نتیجه 12 بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.
احسان پور عصر دیروز در دیدار فینال ، مقابل مینگهیو لیو دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از چین با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.
در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور یکی دیگر از دلاورمردان تیم کشورمان، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل دیپاک پونیا از هند در کمتر از 40 ثانیه با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.
قاسم پور در دیدار نهایی نیز با نتیجه 10 بر صفر علی گادجی گامیدگادجیف (روسی الاصل) از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.
در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی دلاور مازندرانی تیم ملی و جوانان ترین کشتی گیر این رقابتها ،در مبارزه نخست مقابل آمیت کومار دهانخار از هند با نتیجه 2 بر 1 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. نخودی در این گروه با توجه به آسیب دیدگی یوهی فوجی نامی از ژاپن و حضور نیافتن وی، به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در دیدار رده بندی در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 9 بر 8 از سد ایلگیز ژاکیبیکوف از قرقیزستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.
دیروز و در روز نخست این رقابتها رضا اطری و رضا یزدانی دو دلاورمرد مازندرانی حاضر در این رقابتها موفق به کسب نشان طلا شدند.
تیم کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران در پایان این رقابتها ، با کسب 7 مدال طلا و 3 مدال برنز با اقتدار به عنوان قهرمانی آسیا دست یافت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9