ایرنا/مدیر دفتر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان گفت: 176 نفر از مددجویان جرایم غیر عمد این استان در سال گذشته با کمک خیران، ستاد دیه و گذشت شاکیان آزاد شدند.
علی خلجی افزود: براساس آمار ثبت شده، هشت نفر از این مددجویان آزاد شده در این مدت از بانوان بوده و مابقی زندانیان از آقایان بودند.
خلجی با بیان اینکه مشارکت های مردمی نقش مهمی در میزان آزادسازی ها دارد، خاطرنشان کرد: کل بدهی این نفرات بیش از 226 میلیارد و 307 میلیون ریال بود که با کمک مالی ستاد دیه استان، کشور و خیران پرداخت شده است.
مدیر دفتر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان با اشاره به اینکه از این مبلغ 38 درصد معادل 85 میلیارد و 752 ریال توسط شاکیان بخشیده شده است، خاطرنشان کرد: حدود 37میلیارد و 536 میلیون ریال معادل 17 درصد از کل بدهی محکومان به عنوان تسهیلات بانکی اعطایی پرداخت شده است.
خلجی گفت: هرکسی با هر میزان که می تواند در این امر خیر مشارکت کند و زمینه ساز آزادی مددجویان را فراهم سازد، تا آنها هم در کنار خانواده خود باشند.
مدیر دفتر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان تصریح کرد: مجموع آورده مدجویان از کل بدهی، 9 میلیارد و 683 میلیون ریال معادل حدود چهار درصد کل مبلغ ثبت شده است.
خلجی با اشاره به کمک های ستاد دیه، گفت: برای آزاد کردن تمام مددجویان ذکر شده بیش از 19 میلیارد و 700 میلیون ریال کمک مالی توسط ستاد دیه کشور، همچنین ستاد دیه استان پرداخت گردیده است.
سال 96 با گذشت شاکیان، کمک ستاد دیه کشور و استان و خیران زنجانی 313 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd