فارس/ حسین فرخنده در مصاحبه ای در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: امسال شاهد حضور روستاهای دوستدار کتاب استان خراسان‌شمالی، در نمایشگاه کتاب هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه از خراسان‌شمالی تعدادی از ناشران حضور دارند بیان کرد: از خراسان‌شمالی انتشارات دُر قلم، مدافعان، دُرج سُخَن، آذرین مهر و عقربه ازجمله ناشرانی هستند که در نمایشگاه کتاب تهران حضور پیداکرده‌اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی از حضور دو روستای دوستدار کتاب در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و افزود: دو روستای دوستدار کتاب ارکان و بِزَنَج در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند و توانمندی‌ها و اقدامات خود را در راستای فرهنگ کتاب‌خوانی به دید عموم بازدیدکنندگان می‌گذارند؛ و بر این باوریم که فعالیت‌های فرهنگی روستایی باعث معرفی، شکوفایی و گسترش در روستاها می‌شود.
وی یکی از دلایل پایتخت کتاب نشدن را عدم استفاده از بخش‌های مردمی دانست و بیان کرد: در دبیرخانه، برنامه‌ای جامع را تدارک ندیده بودیم و نیازمند حضور افراد نخبه هستیم.
فرخنده در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب در استان افزود: نمایشگاه کتاب در استان در مهر و یا ‌آبان ماه امسال در محل مصلی بزرگ امام خمینی‌شهر بجنورد برگزار خواهد شد؛ و بنده بر این باورم که نمایشگاه برگزار کردن بهتر از برگزار نکردن است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45