پایگاه خبری پلیس/ سرهنگ " یوسف سپهوند" در این باره گفت: در پی وصول شکوائیه های متعدد شهروندان اراکی در رابطه با کلاهبرداری از آنان، بررسی موضوع به پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ارجاع شد.
‌وی ادامه داد: با تحقیقات و بررسی های انجام شده پلیس، مشخص شد که کلاهبردار فراری، طی چندین سال با جلب اعتماد افراد سرمایه دار و معرفی خود به عنوان یکی از کارمندان عالی رتبه نهادهای حکومتی، از آنان کلاهبرداری کرده و سپس به مکان نامعلومی متواری شده و طی این مدت نیز در چندین نوبت محل سکونت خود را تغییر داده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در تکمیل تحقیقات، سرانجام سرنخ هایی از فعالیت های این فرد و محل اختفایش که با روش های مختلف سعی بر فرار از اجرای قانون داشت، در شهرستان اراک به دست آمد .
سرهنگ سپهوند یادآور شد: پس از اطمینان از صحت موضوع و هماهنگی لازم با دستگاه قضائی و کنترل نامحسوس محل اختفای کلاهبردار مذکور از سوی ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان، متهم در مخفیگاهش در اراک دستگیر و به یگان انتظامی منتقل شد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی های تخصصی و فنی مأموران به 45 فقره کلاهبرداری، جعل و دیگر بزه های انتصابی از شهروندان به مبلغ حدود 10 میلیارد ریال اعتراف کرد.
سرهنگ سپهوند در ادامه بیان داشت: از مخفیگاه متهم 550 میلیون ریال وجه نقد ، 50 فقره چک برگشتی، تعدادی گوشی تلفن همراه و دیگر ادوات مجرمانه از مخفیگاه این فرد، کشف و متهم پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی و با صدور قرار روانه زندان شد.
وی بیان کرد: تاکنون این پرونده چندین شاکی داشته و شهروندانی که به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند با مراجعه به پلیس امنیت عمومی استان پیگیر موضوع از طریق قانونی باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f