آخرین خبر/استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۵هزار و ۷۰۰ هکتار از مناطق آلوده این آفت در جنوب استان در شهرستان های کنارک، چابهار، نیکشهر, قصرقند، دلگان، فنوج و سرباز مقابله و سمپاشی انجام گرفته است.
احمدعلی موهبتی در بازدید از مناطق کانون ملخ صحرایی در بخش مرکزی شهرستان کنارک, با تقدیر از تلاش سازمان جهاد کشاورزی در مبارزه با ملخ صحرایی گفت: تاکنون به همت دست اندرکاران بخش کشاورزی بیش از ۱۵ هزار و ۷۰۰ هکتار از مناطق آلوده این آفت در جنوب استان در شهرستان های کنارک، چابهار، نیکشهر قصرقند، دلگان، فنوج و سرباز مقابله و سمپاشی انجام گرفته است.
وی به منظور جلوگیری از طغیان این آفت وموج جدید مهاجرت ملخ از آنسوی مرز به استان از مردم خواست در هر منطقه کانون ملخ مشاهده کردند به اطلاع جهاد کشاورزی شهرستان برسانند تا جلوی این آفت گرفته شود.
موهبتی افزود با توجه به اینکه بندر کنارک در خط اول هجوم ملخ ها بوده و ملخ ها به سرعت با جفت گیری و تخم گذاری، تکثیر می یابند و طغیان ملخ برای بخش کشاورزی بسیار خطرناک است میبایست همه امکانات ستاد بحران در همه شهرستان ها به کمک بخش کشاورزی آمده و اطلاع رسانی مستمر به مردم و کشاورزان دراین زمینه انجام شود.
در جریان این بازدید مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنارک گفت: از ۱۳ اسفندماه سال گذشته تاکنون کار ردیابی و مبارزه با ملخ صحرایی در سطح بیش از ۸ هزار و۸۰۰ هکتار از مراتع این شهرستان به انجام رسیده وکار مبارزه همچنان ادامه دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c