ایرنا/ رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ورود امواج ناپایدار به آسمان آذربایجان غربی، بارش های پراکنده باران در مناطق مرتفع استان آغاز می شود.
امواج ناپایدار آسمان آذربایجان غربی را فرا گرفت
اردلان محمدپور اظهار داشت: این امواج از امروز /شنبه/ وارد استان شده و فعالیت آن به صورت باران پراکنده و وزش باد گاهی شدید تا روز دوشنبه در منطقه فعال خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه فعالیت این امواج در مناطق کوهستانی و مرتفع از شدت بیشتری برخوردار است، افزود: در این مدت نیز روند تدریجی افزایش دمای هوا در استان ادامه خواهد داشت و دمای هوا 2 تا سه درجه دیگر افزایش می یابد.
محمدپور افزود: در شبانه روز گذشته چالدران با دمای صفر درجه سانتی گراد سردترین و پلدشت با حداکثر دمای هوای 22 درجه گرم ترین نقطه استان بود.
وی بیان کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین چهار و 16 درجه سانتی گراد و هوای مهاباد نیز بین چهار و 17 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.
آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان های شمال غربی کشور در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه آن حدود 340 میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b