ایرنا/ معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: دهیاران باید نیروهای تحمیلی بکارگیری شده در دهیاری ها را هرچه سریع تر برکنار کنند در غیر این صورت با دهیاران برخورد قانونی خواهد شد.
بهروز ندایی روز دوشنبه در همایش روز ملی شوراهای شهر و روستا افزود: پیش از این بکارگیری غیرقانونی در دهیاری های استان مورد بررسی قرار گرفت ولی هیچ یک از دهیاری ها زیربار نرفتند.
وی تاکید کرد: بکارگیری و اشتغال غیرقانونی اینگونه افراد در دهیاری ها تخلف است و با عاملان آن برخورد می شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه شوراها و دهیاری ها می توانند عمران و آبادانی را تسریع کنند، افزود: عمران و آبادنی شهرها و روستاها مرهون تلاش دولت است و دهیاری ها و شوراها باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند .
ندایی افزایش اختیارات قانونی شوراها را ضروری دانست و گفت: اختیارات شوراها محدود است و مجلس و دولت باید برای آن تدابیری بیندیشند.
وی بیان کرد: در گذشته مجلس نتوانست درباره لایحه مدیریت یکپارچه شهری اقدام موثری انجام دهد و در حال حاضر مجلس شورای اسلامی می تواند در این باره تصمیم گیری کند.
ندایی ادامه داد: 20 سال از تشکیل شوراها در کشور می گذرد و بسیاری از خلاء ها و نارسایی ها همچنان برطرف نشده و لازم است در قانون شوراها بازنگری صورت بگیرد.
وی گفت: با اجرایی شدن لایحه مدیریت یکپارچه شهری بسیاری از ناهماهنگی و نارسایی های خدمات شهری برطرف می شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل کمبود اعتبارات در دهیاری ها را یادآور شد و گفت: اعتبارات اختصاص یافته به استان باید ابتدا در شورای برنامه ریزی استان و بعد در شورای برنامه ریزی شهر استان ها به تصویب برسد.
در این همایش اعضای شورای شهر ور وستا و دهیاران مشکلات شهر و روستا را بیان کردند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253