باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: احداث ترمینال جدید فرودگاه اردبیل تیر ماه امسال به اتمام و همزمان با سفر رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.
سید فخرالدین هاشمی،مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل در بازدید از احداث ترمینال فرودگاه اردبیل اظهار داشت: احداث ترمینال جدید فرودگاه اردبیل تیر ماه امسال به اتمام و همزمان با سفر رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد که در این زمینه تمهیدات و برنامه ریزی‌های لازم انجام یافته است.
وی بیان کرد: مساحت این ترمینال به مساحت هشت هزار و ۱۰۰ متر مربع واقع شده و به طور تقریبی ظرفیت پذیرش یک هزار نفر و یا ۴ هواپیمای متوسط به صورت همزمان را دارد و احداث این ترمینال از سال ۹۱ آغاز شده و ۶۰ میلیارد تومان هزینه داشته است و ارزش فعلی این ترمینال در حدود ۲۴۰ میلیارد تومان است.
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل بیان کرد: ترمینال جدید فرودگاه اردبیل برای برقراری پرواز‌های داخلی، بین‌المللی و حج مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اکنون از فرودگاه اردبیل به مقاصد تهران، مشهد و عتبات عالیات پرواز انجام می‌شود و عملیات بهسازی باند ۱۵.۳۳ فرودگاه اردبیل به طول سه هزار و ۶۰۰ مترمربع به پیشرفت ۳۲ درصدی رسیده که به میزان یک هزار و ۵۰۰ متر زیرسازی انجام شده است.
هاشمی با بیان اینکه این پروژه از آبان ۹۷ به دلیل برودت هوا تعطیل و هفته گذشته از سرگرفته شد، افزود: امیدواریم که بهسازی باند فرودگاه تا هفته دولت به پیشرفت ۷۰ درصدی برسد.
وی به بهسازی ترمینال فرودگاه پارس‌آباد مغان اشاره کرد و گفت: این فرودگاه با بهسازی‌ها و استانداردسازی‌های انجام شده برای پرواز‌های مسافری آماده شد و در حال حاضر نیز بهسازی ترمینال این فرودگاه ادامه دارد.
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل افزود: در حال حاضر دو پرواز هفتگی به مقصد تهران با استفاده از هواپیمای ATR هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در فرودگاه پارس آباد مغان انجام می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253