باشگاه خبرنگاران/ استاندار اردبیل گفت: مشارکت اهالی استان در فعالیت‌های انسان دوستانه که در روحیه دینی و مذهبی آنان ریشه دارد، ستودنی است.
اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل که در بازدید از واحد نگهداری زنان خشونت دیده، تحت پوشش موسسه خیریه ائمه اطهار (ع) سخن می‌گفت افزود: در این مقطع زمانی، مشارکت هر چه بیش‌تر مردم در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله در برنامه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی، ضرورتی اجتناب ناپدیر است.
وی از تلاش‌های دست اندرکاران موسسه و همکاری خیرین با مرکز نگهداری زنان آسیب دیده از خشونت قدردانی کرد و ادامه داد: نیکوکاران استان در حرکتی خدا پسندانه علاوه بر کمک به نگهداری و فراهم آوردن آرامش روحی برای این قشر، در آموزش و ایجاد اشتغال آبرومند آنان نیز اقدام‌های ارزشمندی انجام داده اند.
استاندار اردبیل بر همکاری دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی با موسسه‌های خیریه تاکید کرد و برای کمک به تامین بخشی از نیاز‌های مراکز نگهداری یادشده قول مساعد داد.
بهنام جو در بازدید از مرکز شیرخوارگاه حضرت علی اصغر (ع) نیز گفت: خوشبختانه اعتقادات دینی و فرهنگ غنی و اصیل مردم استان سبب شده تعداد کودکانی که به این مرکز سپرده می‌شوند، محدود باشد.
وی تصریح کرد: برخی خانواده‌ها به صورت داوطلبانه؛ آمادگی خود را برای نگهداری از کودکان بی سرپرست و حتی کودکان دارای معلولیت جسمی و ذهنی اعلام کرده اند و حدود ۲۰۰ پرونده برای تحویل موقت و یا دائمی این کودکان به متقاضیان ذی صلاح تشکیل شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253