باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل امور شهری و شورا‌های استانداری اردبیل گفت: جمع آوری پسماند و تنظیف شهری استان ساماندهی می‌شود.
مسعود امامی یگانه، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل در همایش ملی روز شوراها با بیان اینکه در تنظیف شهری همه شهرداری های استان مشکل دارند، گفت: نقشه راه وضعیت پسماند استان تهیه شده و با اجرای آن پسماند و تنظیف شهری در استان ساماندهی خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری ها باید جمع آوری زباله و دفن بهداشتی پسماند را با جدیت در دستور کار خود قرار دهند، افزود: اقدامات شهرداری ها در مدیریت پسماند شهری اعم از جمع آوری نخاله، تنظیف به موقع و مرتب شهرها و ورودی های شهر بویژه مکان های گردشگری ملاک عمل ارزیابی قرار خواهد گرفت.
امامی افزود: فرمانداران با نظارت دستگاه های مرتبط از جمله محیط زیست ، دانشگاه علوم پزشکی و سایر ارگان های مربوطه ضروری است در ارتباط با ساماندهی محل دفن پسماند اهتمام جدی داشته باشند.
وی اظهار داشت: برای ساماندهی وضعیت جمع آوری زباله و مدیریت پسماند به ویژه در مناطق گردشگری استان کمیته ای متشکل از دستگاه های اجرایی ذی ربط و شهرداری ها تشکیل می شود.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل گفت: طرح های گردشگری و خدمات شهری در اولویت شهرداری های استان بوده و در سال جاری شهرداران موظف به اجرای این طرح ها براساس برنامه مشخص هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253