باشگاه خبرنگاران/ مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: ۲۰ هزار مشترک شهری و روستایی اردبیل از نعمت گاز برخوردار شدند.
فیروز خدایی، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در جلسه بررسی مصرف گاز طبیعی در اردبیل گفت: در سال گذشته بیش از دو میلیارد و ۶۴۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و سایر مراکز استان مصرف شده است و این در حالی بوده که در مدت مشابه سال ۹۶ در حدود دو میلیارد و ۵۱۹ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش‌های یاد شده مصرف شده بود.
وی افزود: این میزان افزایش مصرف گاز در حالی ثبت شده است که بیش از ۲۰ هزار مشترک شهری و روستایی و نیز ۵۴ واحد صنعتی به جمع مصرف کنندگان گاز طبیعی استان اضافه شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به آمار تفکیکی مصرف گاز طبیعی بیان کرد: از کل گاز دریافتی در طی این مدت حدود ۴۹ درصد در بخش خانگی و تجاری، ۳۳ درصد در نیروگاه و ۱۸ درصد توسط سی ان جی‌ها و سایر مشترکان صنعتی مصرف شده است.
خدایی افزود: شرکت گاز استان هم اینک به بیش از ۴۷۰ هزار مشترک خدمات‌رسانی می‌کند که از این میزان بیش از ۳۴۹ هزار مشترک شهری و بیش از ۱۲۰ هزار مشترک روستایی هستند و تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم خدمات مناسب و شایسته‌ای را به مشترکان این شرکت ارائه دهیم.
مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از نشت‌یابی بیش از هفت هزار و ۱۸۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز این شرکت در سال گذشته خبر داد و گفت: شناسایی و ثبت نقاطی که نشتی گاز دارند و اطلاع رسانی آن به تیم‌های کنترل و رفع نشتی از جمله اهداف این عملیات بوده که با جدیت دنبال می‌شود.
وی با اشاره به میزان بهره‌مندی مردم استان از گاز طبیعی تصریح کرد: در حال حاضر تمامی ۲۹ شهر و یک هزار و ۲۳۶ روستای استان اردبیل از این نعمت الهی برخوردار هستند که این مقدار تمامی خانوار‌های شهری و ۹۳ درصد از خانوار روستایی استان را شامل می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253