باشگاه خبرنگاران/ معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: ورنی مغان استان اردبیل موفق به دریافت نشان جغرافیایی بین المللی شد.
ملکه گلمغانی زاده، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در مراسم اهدایی نشان جغرافیای بین المللی که به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری و معنوی با حضور مسؤولین جهانی مالکیت فکری و معنوی و مدیران ثبت اسناد در سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار شد، گفت: استان اردبیل در رشته صنایع دستی موفق به دریافت نشان جغرافیایی بین المللی برای ورنی مغان شد.
وی بیان کرد: ورنی مغان استان اردبیل، مینای اصفهان، آبگینه تهران، گلیم هرسین، منبت آباده، زیلوی میبد و نازک کاری چوب سنندج در حوزه بین المللی موفق به اخذ نشان جفرافیایی شدند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: اصالت، مرغوبیت، نوآوری و بازاریابی از مهمترین عوامل انتخاب آثار است که ورنی مغان الهام گرفته از هویت عشایر ایرانی و دانش سنتی در اجرای این نقش‌ها در تزئین طرح و نقش می‌باشد.
گلمغانی زاده با اشاره به اینکه این نشان به صورت دائمی صادر شده است، تاکید کرد: نشان جغرافیایی یک داشته معنوی است و می‌تواند نقش عمیقی در توسعه پایدار استان داشته باشد.
وی تصریح کرد: قبلا گلیم عنبران نمین و جاجیم خلخال نشان ملی در سطح کشور را کسب کرده بودند، اما ورنی مغان در سطح بین المللی موفق به کسب این نشان شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253